12. ročník soutěže FIRST LEGO League v ČR
soutěž podporovaná MŠMT

Registrace

Registrace do 12. ročníku FLL na rok 2017 v České republice začala 10. 4. 2017 a končí 13. 10. 2017.

Pokud využijete výhod včasné registrace do 15. 6. 2017, ušetříte peníze za poplatky spojené s platbou do zahraničí a získáte hrací sadu se slevou cca 1 000 Kč. Zaregistrujte se proto co nejdříve.

Účastnický poplatek za tým činí 137 euro, hrací sada stojí 129 euro. Při včasné registraci se v ČR cena snižuje o 1 000  Kč. 

Postup při registraci:

Registrace má dvě části:

 1. Kouč (trenér týmu) zašle fakturační údaje na DDM hl. m. Prahy, a to mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Co vše je třeba k fakturaci Vám zajisté poradí Vaše účetní (IČ, DIČ, přesný název organizace, fakturační adresa, dobré je uvést i telefon pro případné dořešení problémů). Pokud budete potřebovat z nějakého důvodu doručit fakturu na jinou než fakturační adresu, je třeba i tuto skutečnost do mailu uvést.

  DDM hl. města Prahy vystaví a zašle fakturu všem zaregistrovaným týmům do 22. 6. 2017.

  Následně uhradí DDM hl. města Prahy – Stanice techniků Dejvice startovné za celou Českou republiku Hands on Technology hromadně. Zároveň však upozorňujeme, že týmy, které neuhradí ve stanoveném termínu fakturu, budou z registrace smazány.
 2. Tým zaregistruje jeho kouč na německém webu Hands on Technology. Kouč musí nejprve zaregistrovat sám sebe, poté registruje svůj tým.

Po registraci a zaplacení faktury:

 • Na konci srpna 2017 přijde na adresu kouče poštou hrací plátno a hrací sada (FLL Challenge Set) pro ročník 2016. Hrací sadu tvoří lego kostky, které je nutné podle online návodu naprosto přesně sestavit a poté rozmístit na hrací plátno. Některé modely se k hracímu plátnu upevňují pomocí suchých zipů (tzv. dual lock), které jsou přiloženy.
 • 29. 8. 2017 od 16 hodin si budou moci týmy stáhnout z těchto stránek (viz Zadání) kompletní zadání soutěžní úlohy 2017 a všech potřebných dokumentů v češtině. Tímto dnem začíná příprava na turnaj, který se v ČR uskuteční současně 2. 12. 2017 na dvou místech, a to v Praze a v Olomouci. 
 • Přesné složení Vašeho týmu (jména dětí + data jejich narození) na webu HoT stačí zadat do konce října.
 • Během přípravy na turnaj Váš tým postaví ze stavebnice LEGO MindStorms svého robota, kterého naprogramuje tak, aby byl schopen samostatně plnit úkoly na hracím stole. Zároveň si tým připraví řešení a prezentaci zadaného výzkumného úkolu.

 Podmínky

 Zaregistrovat se můžete, jestliže splňujete následující podmínky:

 • Váš tým bude mít 3 až 10 členů ve věku od 9 do 16 let (29. srpna 2017 musí mít každý člen týmu alespoň 9 a méně než 17 roků).
 • Váš tým má dospělého trenéra. 
 • Pro stavbu svého robota použijete pouze originální součástky z LEGO stavebnic (a mikropočítač NXT, EV3, nebo RCX), podrobnosti najdete v dokumentu Pravidla, nastavení pole a mise, který bude zveřejněn 29. 8. 2017.
 • Programovat robota budete ve standardním software RoboLab, NXT-G nebo EV3.

 

2013 © All rights reserved - Česká liga robotiky