14. ročník soutěže FIRST LEGO League v ČR
soutěž podporovaná MŠMT

Registrace

Registrace do 14. ročníku FLL na rok 2019 v České republice začala 8. 4. 2019 a končí 13. 10. 2019.

Pokud využijete výhod včasné registrace do 28. 6. 2019, ušetříte peníze za poplatky spojené s platbou do zahraničí a získáte hrací sadu se slevou cca 1 000 Kč. Zaregistrujte se proto co nejdříve.

Účastnický poplatek za tým činí 137 euro, hrací sada stojí 129 euro. Při včasné registraci se v ČR cena snižuje o 1 000  Kč. 

Postup při registraci:

Registrace má dvě části:

 1. Kouč (trenér týmu) zašle fakturační údaje na SP DDM, a to mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Co vše je třeba k fakturaci Vám zajisté poradí Vaše účetní (IČ, DIČ, přesný název organizace, fakturační adresa, dobré je uvést i telefon pro případné dořešení problémů). Pokud budete potřebovat z nějakého důvodu doručit fakturu na jinou než fakturační adresu, je třeba i tuto skutečnost do mailu uvést.

  SP DDM vystaví a zašle fakturu všem zaregistrovaným týmům do 30. 6. 2019.

  Následně uhradí SP DDM startovné za celou Českou republiku Hands on Technology hromadně. Zároveň však upozorňujeme, že týmy, které neuhradí ve stanoveném termínu fakturu, budou z registrace smazány.
 2. Tým zaregistruje jeho kouč na německém webu Hands on Technology. Kouč musí nejprve zaregistrovat sám sebe, poté registruje svůj tým.

Po registraci a zaplacení faktury:

 • Nejpozději 1. srpna 2019 přijde na adresu kouče poštou hrací plátno a hrací sada (FLL Challenge Set) pro ročník 2019. Hrací sadu tvoří lego kostky, které je nutné podle online návodu naprosto přesně sestavit a poté rozmístit na hrací plátno. Některé modely se k hracímu plátnu upevňují pomocí suchých zipů (tzv. dual lock), které jsou přiloženy.
 • 1. 8. 2019 od 16 hodin si budou moci týmy stáhnout z těchto stránek (viz Zadání) kompletní zadání soutěžní úlohy 2019 a všech potřebných dokumentů v angličtině a následně v češtině. Tímto dnem začíná příprava na turnaj, který se v ČR uskuteční  30. 11. 2019  v Praze,  7. 12. 2019 v Olomouci a 14. 12. 2019 v Karlových Varech. 
 • Přesné složení Vašeho týmu (jména dětí + data jejich narození) na webu HoT stačí zadat do konce října.
 • Během přípravy na turnaj Váš tým postaví ze stavebnice LEGO MindStorms svého robota, kterého naprogramuje tak, aby byl schopen samostatně plnit úkoly na hracím stole. Zároveň si tým připraví řešení a prezentaci zadaného výzkumného úkolu.

 Podmínky

 Zaregistrovat se můžete, jestliže splňujete následující podmínky:

 • Váš tým bude mít 2 až 10 členů ve věku od 9 do 16 let (NOVĚ Věková hranice je stanovena k 1. lednu roku, kdy jsou mise zveřejněny).
 • Váš tým má dospělého trenéra. 
 • Pro stavbu svého robota použijete pouze originální součástky z LEGO stavebnic (a mikropočítač NXT, EV3, nebo RCX), podrobnosti najdete v dokumentu Pravidla, nastavení pole a mise, který bude zveřejněn 1. 8. 2019
 • Programovat robota budete ve standardním software RoboLab, NXT-G nebo EV3.

 

2013 © All rights reserved - Česká liga robotiky